Doprava

Doprava do Mexika

Mexiko patří mezi středně finančně náročné země, kam se z Evropy dostanete pouze letecky.  Většina turistů do země Aztéků cestuje s cestovní kanceláří, ale i tak je vždy třeba si ohlídat, zda let není s přestupem v Americe. Občané ČR mají od roku 2008 s USA bezvízový styk, ale přesto je tu i možnosti zamítnutí vstupu do země a tím vzniknou zbytečné komplikace.

Cestování po Mexiku

Letadlo

Každá země má v dopravě určité zvláštnosti a Mexiko není výjimkou. Někde se cestuje lépe vlakem, zde se cestuje letadlem. Každé větší město má letiště, takže to není takový problém a ceny letenek nejsou nijak vysoké.


Autobus

Další možnost, kterou můžete pro cestování po památkách využít, je autobus.  Autobusy patří mezi levnější prostředky, jen je třeba mít více trpělivosti s hledáním zastávek.
Dálková autobusová doprava už je na docela vysoké úrovni, cesta trvá déle, ale je vcelku pohodlná. Vždy je samozřejmě lepší, zaplatit si vyšší třídu, kde už je občas i fungující klimatizace.


Metro

Pokud patříte mezi turisty, kteří chtějí zažít skutečný život Mexičanů, určitě zkuste i metro v Mexico city.  Pro nás je dost nepřehledné a nedodržují se zde žádné zásady - nejprve nástup a poté výstup. Je třeba se tlačit s davem. Je to velký zážitek a nudit se při tom určitě nebudete.

Taxi

Pokud máte dostatek peněz tak neváhejte a najměte si taxíka. Je to pohodlné a za docela rozumnou cenu, kterou je třeba dohodnout předem, Vás zaveze, kam budete chtít.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 29°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 29°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

MXNMXN = 1.09 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist