Mexiko City (Mexiko)

Lákají vás last minute zájezdy do jedné z největších světových metropolí? Fascinuje vás kultura bájných Aztéků? Nevadí vám hektická atmosféra velkoměsta při prohlídce nádherných památek? Pak určitě navštivte Mexiko city (Ciudad de México), hlavní město tohoto středoamerického státu. Neleží sice na pobřeží, nicméně atmosféra Mexiko city je tak specifická, že je samo o sobě velmi složité vám jí přiblížit. Široké bulváry, ráje bohatých v kontrastu s chudinskými čtvrtěmi a všudypřítomné pozůstatky Aztéků, i to je Mexiko city. Rozporuplné, ale v mnoha ohledech nádherné.

Co navštívit v Mexiko city?

Jak už bylo naznačeno, celé Mexiko city je postaveno na troskách hlavního města původního obyvatelstva, Aztéků, Tenochititlánu. Úžasné je především centrum města s nejslavnějším náměstím El Zócalo, které patří mezi největší na světě, a kde najdete všechny nejznámější monumenty. Symbolem Mexiko city je suverénně Catedral Metropolitana, největší křesťanská stavba centrální Ameriky. Její monumentálnost lze jen těžko popsat. Zajímavý je pak kontrast s nedalekým aztéckým chrámem Templo Mayor.

Na celé architektuře Mexiko city je pak citelný vliv španělských kolonizátorů, což poznáte především ve čtvrtích San Ángel a Coyocán, které jsou trochu odlišné od bohatšího centra, respektive západu Mexiko city. Vzhledem k tomu, že je metropole neskutečně rozlehlá (hlavní ulice má 45 km), je návštěva památek na okraji Mexiko city výletem na celý den.

Dovolená v Mexiko city

I když má kultura Mexiko city především mezi ekology mnoho odpůrců, protože je zde poměrně hodně smogu a navíc se město agresivně rozšiřuje nehledě na okolí, je jeho celosvětový význam neopomenutelný. Pokud je Mexiko city vaší vysněnou destinací, rozhodně se pohybujte v centru a v západní bohaté části - sídla těžařských a finančních společností. Východ je totiž naprostou periferií a v podstatě jednou velkou chudinskou čtvrtí. Také počítejte s tím, že vás Mexiko city doslova pohltí a toto 25miliónové město rozhodně nebudete chtít jen tak opustit.

Počasí

Čtvrtek 29°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 29°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

MXNMXN = 1.09 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

Tagy

city mexiko

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist