Tipy na výlet

Tipy na výlet

Mexiko leží v Severní Americe, na severu sousedí s USA, na jihovýchodě s Guatemalou a Belize. Na jihu a západě tvoří hranice  Tichý oceán, na jihovýchodě pak Karibské moře a Mexický záliv. Rozkládá se téměř na 2 milionech čtverečních kilometrů. Množství kulturních, historických i uměleckých památek, stovky měst a nádherné bílé písečné pláže Vám zaručí nezapomenutelné zážitky do konce života. Mexiko je země, kam se určitě budete chtít určitě vrátit.
Mexico city je největší město na světě a hlavní město Mexika. Naleznete zde zbytky indiánských pyramid, velkolepé koloniální budovy, ale i moderní výškové stavby.  Mezi nezajímavější zcela jistě patří Zócalo, druhé největší náměstí na světě, s největším kostelem v celé Latinské Americe. Dále zde naleznete sídlo prezidenta – Národní palác, Metropolitní katedrálu. Určitě nesmíte vynechat ruiny aztéckého chrámu Templo Mayor. Mezi nejznámější dominanty města patří i zlatá socha Anděla nezávislosti. Počítejte s tím, že pokud budete chtít pořádně poznat Mexiko City tak Vám den nebo dva nestačí. Ale spíše týdny, kdy přes den navštěvujete památky a v noci se můžete bavit a tančit v klubech nebo barech až do brzkého rána.
Dalším nádherným a nikdy neusínajícím městem je Acapulco. Překrásná tropická příroda spolu s nikdy nekončící zábavou v moderním městě patří k nejnavštěvovanějším turistickým střediskům.
Pokud plánujete nádhernou dovolenou na jemných písečných plážích, určitě Vás nadchne poměrně mladé středisko Cancún. Očekávejte nejen prvotřídní hotelové služby, ale za hranicemi hotelových komplexů naleznete nádherné přírodní krásy i pozůstatky mayské civilizace. Prostě a jednoduše řečeno, Mexiko vás dokáže upoutat na dlouhou dobu. Zvolíte-li ke svému pobytu německé cestovní kanceláře, zcela určitě si vše užijete naprosto dokonale.

Výlety

Fakultativní výlety

Zde se můžete podívat na fakultativní výlety, které nejčastěji nabízejí místní cestovní kanceláře.

Chichén Itzá – archeologická oblast ležící na severu poloostrova Yucatán. Jedná se o jedno z nejznámějších mayských měst, hlavně protože jsou důkladně odkryté a renovované.Najdete zde mnoho krásných památek, mezi nejzajímavější zajisté patří Kukulkánova pyramida, El Castillo pyramida, observatoř El Caracol, posvátná přírodní nádrž Cenote, Chrám válečníků, Tisíce sloupů….
Tulum – patří mezi nejznámější mayské lokality, kde se dochovaly zbytky chrámů a svatyní. Město je jedinečné svou úžasnou polohou na útesu nad Karibským mořem.                                               

Hel-Há – přírodní rezervace, kde byl pro turisty vytvořen zábavný park
Ostrov Contoy - celodenní šnorchlování
plavání s delfíny - výlet na delfíní show s možností plavání s delfíny

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 29°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 29°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

MXNMXN = 1.09 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist